top of page

מחסן

אנו חיים בתקופת שפע חסרת תקדים בהיסטוריה האנושית. היכולת שלנו לייצר בכמויות עצומות ולספק מיליוני טונות של סחורה לכל נקודה בגלובוס ולאלפי יעדים בו זמנית במהירות רבה, מביאות בסופו של דבר גם לגודל רב בביקוש למוצרי צריכה. על מנת להצליח לנהל כמות מאסיבית כזו של מטענים, נדרשים אמצעים לוגיסטיים מורכבים ומקיפים ומערכות חכמות שייקחו בחשבון את כל המשתנים הרבים לאין ערוך הכרוכים בטעינת, פריקת, שינוע וסידור הסחורות במחסנים ובמרכזי האחסון. לכן, בחירה קפדנית של שירותי ניהול המחסנים של העסק עשויה להיות בעלת משמעות גדולה ביותר לאופן התנהלותו הכולל

.

מדוע קיימת חשיבות גדולה כל כך לניהול האחסון?

עסקים רבים בישראל, מכל הגדלים הקיימים והפועלים בכלכלה, נדרשים לאחסן סחורה. על מנת לנהל את כל סחורות העסק באופן מיטבי, נדרשים אנשי צוות מיומנים ומנוסים אשר מחזיקים בידע לוגיסטי מעמיק ורחב יריעה המשמש אותם לניהול מחסן כנדרש. שירותים אלו הם בעלי משמעות קריטית לכל עסק המתנהל עם כמות גדולה של סחורה, שכן בעיות תפעוליות, ולו הקטנות ביותר, עשויות לתקוע את כל תפקודו של העסק ולגרום להפסדים כבדים. במקרים מסוימים, הניהול הלוגיסטי של מתקני האחסון ושינוע הסחורות של העסק הוא גורם שעליו הכול יכול לקום או ליפול.

.

כיצד מתנהל מחסן באופן תקין?

ניהול נכון של מרכזי האחסון דורש ידע מקצועי רב ותכנון לוגיסטי נרחב אשר לוקח בחשבון גורמים רבים. חשיבה מקיפה כל כך אינה אפשרית ללא סיוע ולכן, צוות התפעול של מרכזים אלו עושה שימוש באמצעי סיוע רבים שמבטיחים את איכות השירות.
 

סידור הסחורות


לפרוק את הסחורה כל אחד יכול, אבל לדעת איך ולאן – זו כבר משימה שונה לחלוטין. על מנת לאתר כל פריט לו אנו נדרשים ביעילות ובמהירות וכדי למקם את הסחורה בצורה החכמה ביותר שתאפשר עבודה נוחה, יש ליישם חשיבה רבה. למשל, מוצרים אשר ניגשים אליהם לעתים קרובות, למשל, מוצרים מבוקשים ונזילים מאוד, חשוב למקם כמה שיותר קרוב לנקודות בהם מתנהלת שרשרת האספקה כך שתתאפשר גישה נוחה ושינוע מהיר. עם זאת, ציוד שכמעט ואינו זז, ניתן למקם בחלקה האחורי של יחידת האחסון. 
 

תוכנות ניהול לוגיסטי


קיימות היום תוכנות רבות המשמשות לניהול סחורות. מערכות אלו, כמו ERP למשל, יכולות להיות רחבות היקף ונושקות למערכות רבות אחרות או קטנות וייעודיות לעסק שלך. תוכנות אלו גמישות מאוד לרוב וניתן להתאים את אופן פעולתן בדיוק רב לאופי העסק שלך ולצרכים הייחודיים שלו. תוכנה מסוג זה תקל באופן משמעותי על מיקום הפריטים, אופן סימונם ותספק לך בזמן אמת ידע רב ערך על מיקום הסחורה, מצבה והכמויות הזמינות בכל נקודה. במובן הזה, כיום תוכנות לניהול מחסן אינן רק מועילות – הן מחויב המציאות.
 

חלוקה לקטגוריות 


חשוב לקחת נקודות רבות בחשבון. האם ישנם מוצרים שלרוב משונעים ונמכרים יחד? במידה וכן, חשוב שנאחסן אותו סמוכים זה לזה כדי שנוכל תמיד לשלוף אותם בקלות. על מנת למצוא את הסחורה ולנהלה ביתר קלות, חשוב שנסמן היטב אזורים שונים של המחסן ונייעד אותם לשימושים שונים. ניתן לעשות זאת באמצעות קוד צבעים, באמצעות מערכת ממוחשבת שתספק נורות חיווי שיהבהבו לפי דרישות המערכת לאותה סחורה ברגע נתון וקיימות שיטות תיוג רבות נוספות.


חברות מקצועיות ומיומנויות המספקות שירותי ניהול מחסנים ייקחו בחשבון את כל האלמנטים הללו ויישמו אותם בכל צעד ושעל בעת ניהול הסחורות של העסק שלך. השילוב בין שיטות ניהול ולוגיסטיקה לבין אמצעים טכנולוגיים מתקדמים יבטיח כי תמיד יהיה באפשרותך לדעת איפה הסחורה, כמה יש ממנה ומתי תגיע ליעדה בדיוק רב ובזמן אמת.   

bottom of page